Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Snape Fanfic Recommendations (Severus/Lily)

PreviousPage 11 of 11
Cytat z ZombiePotter04 31 maja 2024, 14:53
Cytat z Robaku90 w dniu 25 maja 2024, 12:13
Cytat z ZombiePotter04 w dniu 24 maja 2024, 12:43

Z drugiej strony, czy próbowałeś już ChatGPT? Ponieważ właśnie spróbowałem z polską wersją moich własnych komentarzy (niektóre z twoich „cytat” na tej stronie pojawiły się w języku polskim z jakiegoś powodu, nawet moje wiadomości), a ChatGPT wydawał się je naprawdę dobrze tłumaczyć (powrót do angielskiego). Lepsze niż Tłumacz Google (moim zdaniem) (chociaż używałem wersji standardowej, a nie wersji "screenshot", której używasz).

ChatGPT również niedawno zaktualizował się na nową wersję. Oznacza to, że teraz może patrzeć lub czytać tekst na zdjęciach! Próbowałem więc z zrzutem ekranu z własnego tekstu w języku polskim (z twojego "cytaty") i był w stanie przeczytać go z obrazu! Oznacza to, że możesz teraz używać zrzutu ekranu zamiast ręcznego kopiowania go (osobiście osobiście używam "Narzędzia do spamowania" na moim komputerze z systemem Windows 10), więc wybieram tekst tylko na moim zrzutach ekranu, a więc nie zapycha komputera ze zrzutami ekranu, haha.

To wciąż zależy od Ciebie! Pomyślałam, że dam ci znać! 😀

Wysięgnik-czy

Tak, używałem ChatGPT. Boże, to jest niesamowite! W rzeczywistości, myślę, że wyjaśnia lepiej niż tłumacz, zamieściłem fragment "Obscura" do praktyki (wróciłem w rozdziale 38). Wszystko jest takie jasne. Świetne rzeczy. Jest całkiem dobry w języku polskim, co za niespodzianka! :D

Nie chcę tylko wyjaśniać soczystych szczegółów. Opublikowałem fragmenty historii, z którymi się powiązałeś i nie zgodziło się na ich tłumaczenie dla mnie. Cóż, to trudne. :D

Dziękuję za ten pomysł! To zapisuje pamięć mojego telefonu (głównie czytam na nim). Mój wkrótce się skończy, mam tam tak wiele zrzutów ekranu. :D Chat ratuje mi życie! Jestem ci naprawdę wdzięczny! Dziękujemy za wszystkie wskazówki, na pewno będę również korzystać ze zrzutów ekranu. :)

Jeśli chodzi o fragmenty, które pojawiły się w języku polskim - odkryłem, że istnieje możliwość automatycznego tłumaczenia strony, gdy korzystasz z forum na laptopie. Wystarczy kliknąć ikonę na pasku adresu po prawej stronie. Kiedy cytowałem, zawierał ona polską wersję. To jest takie śmieszne. :D

Haha, cieszę się, że ChatGPT może mówić po polsku! Yay! I dobrze jest usłyszeć, że to trochę pomaga! 🙂

O nie! Nie ChatGPT jest prudą! Ugh, cholerny ChatGPT! Potrzebujemy Cię do tłumaczeń ficy!!!

Hmm, po prostu pomyślałem o czymś: czasami, kiedy zaczynasz nowy czat w ChatGPT i słowach jest inaczej, będzie to zgodne z twoim żądaniem. Czytałem w Internecie historie o ludziach próbujących z takimi rzeczami jak piractwo, gdzie starają się uzyskać dobre linki do stron z piractwa. Kiedy pytasz ChatGPT o to, będzie to odmawiane, ponieważ piractwo jest nielegalne. Ale kiedy zapytasz ChatGPT, które witryny musisz unikać, aby nie przypadkowo popełnić piractw, da ci to listę stron piractwa, hahahaha.
Pomyślałam tylko, że mogłabyś spróbować czegoś w tym kierunku z pikantnymi sprośnymi fankami (nie wiej, co byś powiedział). Na przykład, przekręć swoje polecenie lub coś, tak, że jest zdezorientowane w podporządkowaniu się, hahaha. To jest do dupenie, że ChatGPT jest takim dupkiem. Cholera.

Cieszę się, że znajdziesz moje wskazówki, które są przydatne! Pochlebia mi! 3 -3

@zombiepotter04

Ha ha, people are so clever and always looking for an alternative. :D For now, I'm putting the juicy parts into a decent translator. :D But thank you for the tip, I'll think about how to solve it with Chat. :D
The Gestalt Prince and ZombiePotter04 have reacted to this post.
The Gestalt PrinceZombiePotter04
Cytat z ZombiePotter04 31 maja, 2024, 14:56
Cytat z Robaku90 w dniu 25 maja 2024, 12:19
Cytat z ZombiePotter04 w dniu 24 maja 2024, 1:17 pm

Ponadto, ponieważ jest to wątek rekomendacji Severus / Lily, oto kilka "pikularnych" jednostrzałowych fices polecam:

Ponownie, wszystkie są jednym strzałem (rodzaj, ponieważ niektóre mają 2 lub 3 rozdziały) i wszystkie są pikantne (tak, z smut).

Myślę, że ci się spodobają, Robaku90! 😀


"Impedo Gravida" przez "CSI Clue" (fanfiction.net) - https://m.fanfiction.net/s/7875631/1/Impedo_Gravida

"A Gryffindor Heart" przez INiGmA (archiveofourown.org) - https://archiveofourown.org/works/19784851

"One Desire" by MournfulSeverity (fanfiction.net) - https://m.fanfiction.net/s/13352186/1/One-Desire

"Love and Lust" by BlossomingSins (fanfiction.net) - https://m.fanfiction.net/s/5576841/1/Love-and-Lust

"Lily x Sev" przez "Ms. Evelyn" (fanfiction.net) - https://m.fanfiction.net/s/4420250/1/

"I is Yours, Always" TheGoddess98 (fanfiction.net) - https://m.fanfiction.net/s/7288048/1/I-am-Yours-Always

"Euhoria" by "Ill.be.your.ALWAYS" (fanfiction.net) - https://m.fanfiction.net/s/7527094/1/Euforia


Ezombiepotter04

Dziękuję bardzo za linki!!! Czytałem do prawie 13:30 wieczorem. :D Oni są wspaniali! Uwielbiam taką atmosferę! Jeśli znajdziesz coś innego, nie krępuj się o to opublikować!

Skończyło się tak smutno, ale nadal warto było przeczytać. Teraz zmielimy je sto razy! Dziękuję! 3 -3

Nie ma problemu! Przynajmniej tyle mogłem po tym, jak zobaczyłem te wszystkie zalecenia, które mi przysłałeś! Tak, jeden z tych wfiksów kończy się smutno, ale biorąc pod uwagę, że jest trochę otwarty, a serce Seva nie złamało się "w czasie rzeczywistym", pomyślałem, że i tak to włożyłem. 🙂

Dobrze, że ci się podobało! 3 -3

@zombiepotter04

Thank you for every recommendation! At least Sev was close to Lily there.
The Gestalt Prince and ZombiePotter04 have reacted to this post.
The Gestalt PrinceZombiePotter04
Quote from mmlf on May 31, 2024, 3:23 pm

@zombiepotter04 Thanks for the rec: Impedo Gravida was very funny.

@mmlf

It also gives hope for a common future. And without Sev as the scary potions professor! He would be better off anywhere than at Hogwarts, which used and destroyed people (meaning: the people staying there, who create this place).
The Gestalt Prince and ZombiePotter04 have reacted to this post.
The Gestalt PrinceZombiePotter04

@zombiepotter04

I'm glad that Chat can handle Polish, it opens up even more possibilities! :)

The Gestalt Prince and ZombiePotter04 have reacted to this post.
The Gestalt PrinceZombiePotter04

Got two more one-shots for y'all!


"Her Slytherin, His Gryffindor" [Rated G, for General Audiences] by Atlas_Arcana on AO3 - https://archiveofourown.org/works/45109258

Summary: "Lily has had enough of James' bullying ways, so she decides to finally take advantage of her Prefect status. ----- Or, in another universe, Lily helps Severus, and they become even closer."

My Own Summary [For those like @robaku90 and me who want to know exactly what they are getting into]:

Spoiler
"]A protective Lily who defends Severus against the Marauders ("tree incident" from 5th year). She loathes them as much as Sev does. In fact, she is very much in love with Severus! Sweet fic! The only very sad thing is that Sev is obviously very traumatized by the actions of the Marauders and his father at home, so he disassociates. Lucky, he has a Lily that loves him and only him in this fic! 😀

Btw, I love that one of the tags on this story is: "Sev and Lily are in love, ur honour" because YES. YES, they ARE (ur honour :p )!


"Pinching Myself to Prove Reality" [Rated T for Teen] by Evil Cosmic Triplets on Fanfiction.net - https://m.fanfiction.net/s/13069703/1/Pinching-Myself-to-Prove-Reality

Summary: "An AU in which Lily is alive and married to Severus. Written for Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry 365 prompts challenge: Falling asleep on the sofa."

My Own Summary [Not really a spoiler this time but let me do it anyway]:

Spoiler
Lily and Sev are happily married and baby Harry is theirs! Slight mention of James Potter being referred to as "Uncle James", as in this story they set their "rivalry" behind them (even though canon James is a bully and thus their relationship is nowhere near just a "rivalry", but anywayyyy. :p At least Lily chose Sev as her hubby and not James (no mention of her having been in a romantic relationship with James in the past either, so yay! 😀 )


@robaku90 - I think you'll like these two (if you haven't read them yet, that is)! 😀

The Gestalt Prince and Robaku90 have reacted to this post.
The Gestalt PrinceRobaku90
Cytat z ZombiePotter04 w dniu 25 czerwca 2024, 18:47

Masz jeszcze dwa strzały dla was!


"Her Slytherin, His Gryffindor" [Rated G, for Audiences] by Atlas_Arcana na AO3 - https://archiveofourown.org/works/45109258

"Lily ma dość zastraszania Jamesa, więc postanawia w końcu wykorzystać swój status prefekta. ---— Albo, w innym wszechświecie, Lily pomaga Sewanem, a oni stają się jeszcze bliżej.

[Dla tych, którzy lubią, a ja, którzy chcą dokładnie wiedzieć, w co się wpakowali]: [tytuł spoilera”[Zobaczmy, czy ta funkcja spoilera działa tak, jak myślę, że tak jest:p]]Opiekuńcza Lily, która broni Sewera przed Maraudalem ("incydent drzewny" z 5 roku). Nienawidzi ich tak samo jak Sev. W rzeczywistości jest bardzo zakochana w Severus! Słodki fic! Jedyną smutną rzeczą jest to, że Sev jest oczywiście bardzo przerażony działaniami Marauders i jego ojca w domu, więc się odcina. Szczęśliwie, ma Lily, która kocha go i tylko go w tym ficu! :D[/spoiler]

Btw, uwielbiam, że jednym z tagów na tej historii jest: "Sev i Lily są zakochani, honor" ponieważ TAK. TAK, oni są (nasza honor :p )!


"Pinching Myself to Prove Reality" [Ocena T dla nastolatków] przez Evil Cosmic Triplets on Fanfiction.net - https://m.fanfiction.nets/13069703/1/Pinching-Myself-to-Prove-Reality

"AU, w którym Lily żyje i poślubia Severusa. Napisany dla Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, zachęca wyzwanie: Zasypianie na kanapie.

My Own Summary [Tym razem nie jest spoiler, ale i tak mogę to zrobić]:

Spoiler
Lily i Sev są szczęśliwie żonaty, a dziecko Harry jest ich! Nieznaczna wzmianka o tym, że James Potter jest określany jako "Wujek Jakub", jak w tej historii ustawili za sobą swoją "rywowcę" (nawet jeśli kanon James jest tyranem, a zatem ich związek nie jest tylko "rywem", ale tak czy inaczej. : Przynajmniej Lily wybrała Sev na swojego męża, a nie o Jamesie (nie wspominając o tym, że była w romantycznej relacji z Jamesem w przeszłości, więc ya! 😀)


Robaku90 - Myślę, że spodobają ci się te dwie (jeśli jeszcze ich nie przeczytałeś, to znaczy)! 😀

@zombiepotter04

How wonderful that you posted new links!

I didn't know these stories, it's great that there are still some to discover!

In the morning I devoured them before breakfast. They are so sweet. :3

Thank you! If you find anything else, feel free to post it!

I love it so much when the situation in fanfic is so completely different than in canon. Not to mention the satisfaction when Lily breaks James' nose. ;)

All Snily fans, go ahead and read them!!!
It's great that James wasn't in a romantic relationship with Lily, and in one of them he even turns out to be a different orientation. ;P And very good!

I also found that "Uncle James" a bit funny. But so be it. :D
 
The Gestalt Prince has reacted to this post.
The Gestalt Prince

@zombiepotter04

Indeed, Severus is so poor when he escapes into his thoughts. :( But Lily will take care of him and everything will be fine! <3
The Gestalt Prince has reacted to this post.
The Gestalt Prince
Cytat z ZombiePotter04 w dniu 25 czerwca 2024, 18:47

Masz jeszcze dwa strzały dla was!


"Her Slytherin, His Gryffindor" [Rated G, for Audiences] by Atlas_Arcana na AO3 - https://archiveofourown.org/works/45109258

"Lily ma dość zastraszania Jamesa, więc postanawia w końcu wykorzystać swój status prefekta. ---— Albo, w innym wszechświecie, Lily pomaga Sewanem, a oni stają się jeszcze bliżej.

[Dla tych, którzy lubią, a ja, którzy chcą dokładnie wiedzieć, w co się wpakowali]: [tytuł spoilera”[Zobaczmy, czy ta funkcja spoilera działa tak, jak myślę, że tak jest:p]]Opiekuńcza Lily, która broni Sewera przed Maraudalem ("incydent drzewny" z 5 roku). Nienawidzi ich tak samo jak Sev. W rzeczywistości jest bardzo zakochana w Severus! Słodki fic! Jedyną smutną rzeczą jest to, że Sev jest oczywiście bardzo przerażony działaniami Marauders i jego ojca w domu, więc się odcina. Szczęśliwie, ma Lily, która kocha go i tylko go w tym ficu! :D[/spoiler]

Btw, uwielbiam, że jednym z tagów na tej historii jest: "Sev i Lily są zakochani, honor" ponieważ TAK. TAK, oni są (nasza honor :p )!


"Pinching Myself to Prove Reality" [Ocena T dla nastolatków] przez Evil Cosmic Triplets on Fanfiction.net - https://m.fanfiction.nets/13069703/1/Pinching-Myself-to-Prove-Reality

"AU, w którym Lily żyje i poślubia Severusa. Napisany dla Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, zachęca wyzwanie: Zasypianie na kanapie.

My Own Summary [Tym razem nie jest spoiler, ale i tak mogę to zrobić]:

Spoiler
Lily i Sev są szczęśliwie żonaty, a dziecko Harry jest ich! Nieznaczna wzmianka o tym, że James Potter jest określany jako "Wujek Jakub", jak w tej historii ustawili za sobą swoją "rywowcę" (nawet jeśli kanon James jest tyranem, a zatem ich związek nie jest tylko "rywem", ale tak czy inaczej. : Przynajmniej Lily wybrała Sev na swojego męża, a nie o Jamesie (nie wspominając o tym, że była w romantycznej relacji z Jamesem w przeszłości, więc ya! 😀)


Robaku90 - Myślę, że spodobają ci się te dwie (jeśli jeszcze ich nie przeczytałeś, to znaczy)! 😀

Ha, ha, it was really nice - these inserts about us/me. :DDDD

The Gestalt Prince has reacted to this post.
The Gestalt Prince
PreviousPage 11 of 11